Zmień rozmiar tekstu

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Jarmark Bramkowski 2016

Doroczna edycja Spotkania Integracyjnego Jarmark Bramkowski odbyła się 13 września 2016 r. Organizatorem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Bramkach oraz Dom Pomocy Społecznej w Bramkach.

W tym roku zaskoczyliśmy naszych gości niekonwencjonalną tematyką spotkania, która miała przenieść nas  na  dawny Bazar Różyckiego w Warszawie.

Słynna brama Bazaru przy ulicy Targowej  otwierała przed nami  Warszawską rzeczywistość  z lat osiemdziesiątych  pełną straganów z sukniami ślubnymi,  galanterią skórzaną, jeansami, kryształami oraz  całym mnóstwem innych towarów, które wprowadziły wszystkich w  sentymentalny nastrój.  Ponadto uczestnicy spotkania  mieli możliwość posmakowania tradycyjnych potraw serwowanych w „Barze u Andzi”- pyz z mięsem, klusek ze skwarkami, bigosu itp.

Po powitaniu uczestnicy spotkania tradycyjnie przystąpili do zajęć warsztatowych. Część osób udała się w plener malarski, inni zgłębiali sztukę układania kwiatów  lub rzeźbienia w  dyni oraz drewnie. Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia z charakteryzacji i  wizażu z wykorzystaniem mody obowiązującej w latach świetności Bazaru Różyckiego.  Po zakończeniu wszystkich zajęć mogliśmy podziwiać  kreatywność  i zapał uczestników na wspólnej wystawie prac.

 Podsumowanie spotkania było okazją do uroczystego wręczenia goździków, nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom przez Pana  Jana Żychlińskiego Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego,  Panią Beatą Godzina, Prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” oraz  Pana Seweryna Chruścińskiego, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bramkach.

 Wiele radości i śmiechu wzbudził program artystyczny przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Bramkach pt.: „U cioci na imieninach” odzwierciedlający styl życia mieszkańców Warszawy w latach 70 tych, 80 tych.  Dodatkową niespodzianką był występ zespołu Janka Stokowskiego, którego wykonanie dawnych szlagierów Stanisława Grzesiuka oraz Stanisława Wielanka wprowadziło wszystkich w radosną atmosferę i zachęciło do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Po wspólnym posiłku, jeszcze długo bawiliśmy się przy rytmach warszawskiej kapeli.

 

 
 
 
 
 
 

Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001