Zmień rozmiar tekstu

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

XIII Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu

13 grudnia 2018 r w Centrum Kultury w Błoniu po raz trzynasty  odbyła się Powiatowa Wigilia Integracyjna. Mimo iż zbiegły się „trzynastki” to spotkanie wcale nie było pechowe.

Powiatowa Wigilia  rozpoczęła się od występu pracowników związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas” i Domem Pomocy Społecznej w Bramkach, którzy wspólnie wykonali podniosłą kolędę „ Bóg się rodzi”.

Prowadzenie spotkania, wzorem ubiegłego roku przejęły osoby niepełnosprawne, uczestnicy placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, którzy dokonali podsumowania mijającego roku. Świąteczne życzenia  uczestnikom spotkania przekazali P. Jan Żychliński – starosta Warszawski Zachodni, P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia oraz P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury w Błoniu i P. Seweryn Chruściński- dyrektor Domu Pomocy Społecznej  w Bramkach. Natomiast  P. Beata Godzina oprócz świątecznych życzeń pogratulowała uczestnikom osiągniętych efektów i sukcesów.

Nie zabrakło również nastrojowego programu. Widowisko obrazujące narodziny Jezusa we współczesnym świecie – przygotowane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu- skłoniło publiczność do refleksji i przemyśleń. Natomiast koncert kolęd na dzwoneczkach zaprezentowany przez osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach wprowadził niepowtarzalny nastrój.  Po słowie bożym  wygłoszonym przez Księdza Zdzisław Żelazko – proboszcza parafii Maksymiliana Kolbego w Bramkach  , uczestnicy podzielili się opłatkiem. Zewsząd płynęły życzenia radości miłości i pokoju, które przekazywali sobie przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, duchowieństwa, organizacji i instytucji pozarządowych, placówek oświatowych i pomocowych  a także osoby niepełnosprawne i mieszkańcy miasta i gminy Błonie. Jak przystało na wieczerzę wigilijną nie zabrakło tradycyjnych ciast i smaku mandarynek.

Organizatorami spotkania byli tradycyjnie:  Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” i Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Centrum Kultury w Błoniu. Gospodarzem Wigilii był P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia a honorowy patronat objął  P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniała atmosferę, a sponsorom : Starostwu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Urzędowi Miejskiemu w Błoniu za środki finansowe na poczęstunek i organizację spotkania.

 

A.Krzysztofik
Sekretarz Stowarzyszenia

 

 

 

 

 


Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001