Zmień rozmiar tekstu

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Spotkanie Integracyjne "Święto Dyni" Bramki 2013

11 września 2013 r. po raz drugi odbyło się w naszej placówce Spotkanie Integracyjne „Święto Dyni”.

Zawitały u nas osoby z placówek: WTZ Sadowa, WTZ Sochaczew, WTZ Grodzisk Mazowiecki, WTZ Żyrardów, WTZ Czubin, ŚDS Czubin, ŚDS Łubiec, WTZ Ząbki, oraz mieszkańcy DPS Bramki.
Po uroczystym powitaniu gości, wszyscy wzięli udział przygotowanych zajęciach warsztatowych, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami twórczymi, wykonując na jednym ze stanowisk własne projekty z wykorzystaniem dyni, były to kompozycje kwiatowe ułożone w dyni oraz lampiony. Warto dodać, że dynię na to wrześniowe święto uczestnicy WTZ Bramki samodzielnie uprawiali w nowo powstałym Eko Ogródku.
Inne stoisko warsztatowe oferowało układanie mozaiki z pestek dyni, fasoli, ryżu oraz kaszy na przygotowanym podłożu, oraz malowanie. Dużą popularnością cieszyło się stoisko z kuchennymi pysznościami, gdzie uczestnicy warsztatów samodzielnie smażyli placuszki oraz wypiekali ciasta, gdzie głównym składnikiem była dynia.
Dla polepszenia wyglądu skóry twarzy oraz dłoni, nasi goście chętnie odwiedzali stoisko z dyniowymi maseczkami. Przygotowane maseczki zawierały oczywiście główny składnik – dynię, która jest bogata w składniki mineralne, witaminy oraz przeciwutleniacze i błonnik, który wpływa korzystnie na wygląd skóry, sprawia, że jest elastyczna i dobrze nawilżona.
Nasi goście mieli także możliwość zwiedzania zagród oraz karmienie zwierząt z naszego Minio Zoo. Podczas zajęć warsztatowych powstawały przepiękne prace, które zostały wyeksponowane na wystawie „Dyniowy zawrót głowy”.
Wszystkim gościom wręczono upominki i dyplomy. Uwieńczeniem tegorocznego Spotkania Integracyjnego „Święto Dyni” był występ artystyczny pt. „Na Jarmarku”,  przygotowany przez uczestników WTZ Bramki oraz zaprzyjaźnioną placówkę stowarzyszenia ŚDS Łubiec.
Po występie artystycznym wszyscy udali się na wspólny, rozgrzewający posiłek.
Mimo deszczowej pogody, wszyscy uczestnicy spotkania wspaniale się bawili i mamy nadzieję, że w tak licznym gronie spotkamy się za rok.

 


Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001