Zmień rozmiar tekstu

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Jarmark Bramkowski

 

16/09/2015 r. odbył się Jarmark Bramkowski , którego organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia ‘Przyłącz się do nas” w Bramkach przy współudziale Domu Pomocy Społecznej  w Bramkach. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była kultura i sztuka ludowa Mazowsza. W tym roku gościliśmy ponad 200 osób z zaprzyjaźnionych placówek z różnych rejonów Polski.  Gościom zaoferowaliśmy liczne atrakcje , w trakcie warsztatów mogli  poznać tajniki tkactwa i tradycyjnych łowickich wycinanek, odkryć talenty rzeźbiarskie rzeźbiąc w dyni, zrobić postać ulubionego zwierzątka z balonu, wykonać dekoracje z bibuły,  samodzielnie stworzyć lalkę wedle swojego projektu w trakcie warsztatów z lalkarstwa. Ponadto uczestnicy  korzystali z terenów rekreacyjnych podczas podchodów „Szukanie skarbów”, kole fortuny, mogli spróbować swoich sił   w zabawach i grach zręcznościowych takich jak kręgle, rzut do celu, toczenie dyni.  

Po zajęciach odbyła się część oficjalna spotkania, na której gościliśmy przedstawicieli Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego,  dyrekcję Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej,   Domów Pomocy Społecznej, oraz Sponsorów. Po przywitaniu gości nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków uczestnikom biorących udział  w warsztatach. Następnie odbył się program artystyczny w wykonaniu uczestników WTZ oraz mieszkańców DPS Bramki. Spektakl o tytule „Wesele Łowickie” przedstawiał zwyczaje ludowe Mazowsza, ponadto wykonawcy mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w tradycyjnych strojach ludowych.  Liczne zabawne scenki i dialogi spowodowały, że z widowni dobiegały salwy śmiechu.  Uwieńczeniem programu był występ  kapeli ludowej "Wuja Z" ze Skierniewic.  Całość została nagrodzona gromkimi brawami.

Następnie zaproszono gości na poczęstunek. Oprócz tradycyjnego posiłku zorganizowaliśmy także degustację serów, pieczywa, wędlin oraz różnych przetworów pochodzących z naszego eko-ogródka.

Na zakończenie spotkania odbyła się tradycyjnie zabawa taneczna, która umocniła więzi i znajomości zawarte  między uczestnikami  przybyłych z różnych placówek.  Dzięki spotkaniu mogliśmy podzielić się wrażeniami, wymienić doświadczenia oraz miło spędzić czas  w przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie,  wspólną zabawę oraz mamy nadzieję na kolejne spotkania w tak sympatycznym gronie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001