Zmień rozmiar tekstu

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Praktyki zawodowe w Domu Pomocy Społecznej

Od miesiąca października b.r. przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Bramkach rozpoczęliśmy cykl praktyk zawodowych.  Pod okiem trenerów zdobywają praktyczne umiejętności w zawodzie: opiekun osoby starszej i pracownik pralni .

Podczas zajęć  na oddziałach Domu Pomocy Społecznej  praktykanci biorą udział w codziennych czynnościach życiowych związanych z:  pielęgnacją, higieną, utrzymaniem porządku w najbliższym otoczeniu, pomagają w  karmieniu,  a także organizują czas wolny osobom starszym np. wychodzą na spacery, czytają książki.

 

 

 

 

Inna grupa uczestników w tym czasie  przyucza się do zawodu pracownika pralni. Podczas zajęć zdobywają wiedzę w zakresie  poprawnego korzystania z maszyn i urządzeń jakie znajdują się w nowoczesnych pralniach. Pod okiem trenera przyswajają procedury związane z sortowaniem tkanin, doborem środków piorących, prasowaniem. Ponadto kurs obejmuje czynności związane z naprawą odzieży:  skracanie, zwężanie rękawów, nogawek, wszywanie suwaków, zamków błyskawicznych, gumek, guzików, cerowanie.

 

 

Udział w praktykach zawodowych pozytywnie wpłynie  na  poszukiwanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz podniesie samoocenę uczestników.


Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001