WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Bramkowskie Spotkanie Integracyjne Wianki 2016

 

Jak co roku wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Bramkach zorganizowaliśmy już VIII Spotkanie Integracyjne Wianki 2016. Tym razem  zaskoczyliśmy gości nowym motywem imprezy. Na całym terenie rekreacyjnym powstały specjalne aranżacje, dekoracje, w klimacie militarnym.

 Zadania postawione naszym gościom również oddawały charakter wojskowy

Część z osób brała udział w obozie przetrwania, bitwie paintballowej, a pozostali mieli do wyboru nie mniej ciekawe konkurencje:, projektowanie chust rezerwistów, tworzenie makiety strategicznej oraz numizmatów z masy solnej.  Ponadto odbywały się tradycyjnie warsztaty plecenia wianków, malowanie twarzy (wojenny kamuflaż) , wojskowe karaoke i wiele innych.

Jeśli chodzi o pozostałe atrakcje to ogromną popularnością cieszyło się zwiedzanie specjalnych punktów zaaranżowanych w  namiotach wojskowych.  Były to takie obiekty jak; kantyna,  gdzie degustowano  kanapki z wojskową konserwą ,   szpital polowy w którym uczestnicy dowiedzieli  się wiele na temat pierwszej pomocy oraz zasadach opatrywania ran.  Goście zwiedzający pokój żołnierza mogli obejrzeć oryginalne eksponaty z II wojny światowej, a także posłuchać autentycznych historii  nt. życia polskich żołnierzy. Warto wspomnieć, że wszystkie te stanowiska  oprócz dekoracji wyposażone były w prawdziwe pamiątkowe  rekwizyty służące w przeszłości ówczesnych żołnierzom.  

Spacer po bramkowskim poligonie pozwolił na poszerzenie wiedzy historycznej a także wyzwolił uczucia patriotyczne.  Dzięki  uprzejmości Związku Strzeleckiego Rzeczpospolitej „Strzelec”  z Błonia uczestnicy spotkania mogli spróbować sił w paintballu i szkolić swoją strzelecką celność . Ponadto odwiedziła nas Muzealna Grupa Historyczna z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, prezentując autentyczne egzemplarze broni z II wojny światowej. Prezes Fundacji wojskowości Polskiej pan Jacek Haber umożliwił naszym uczestnikom i gościom obejrzenie autentycznych pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej.

Po ukończeniu wszystkich zajęć uczestnicy udali się na pokaz tresury psa policyjnego prezentowanego przez funkcjonariuszy policji z   Komendy Powiatowej ze Starych Babic.

W trakcie części oficjalnej Pan Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego   wraz z Panią Beatą Godzina , Prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” oraz Panem Sewerynem Chruścińskim, Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Bramkach wręczyli  przedstawicielom wszystkich  placówek wyróżnienia  oraz upominki za udział w zajęciach warsztatowych.

Następnie swoje talenty aktorskie zaprezentowali mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach. Swoim humorystycznym programem uświetnili całą imprezę i rozpoczęli tradycyjny korowód wokół stawu zakończony puszczaniem wianków.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001