WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA
"PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W BRAMKACH


 

Aktualności

Bramkowskie Spotkanie Integracyjne "Wianki" 2018

Wianki  to inspirowana jednym z rodzimych obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca, cykliczna impreza integracyjna, odbywająca się co roku w Bramkach.

W tym roku organizatorzy  Dom Pomocy Społecznej oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” w Bramkach postawili na hasło: „Raz na ludowo” co przyciągnęło rekordową liczbę uczestników.  Mimo deszczowej pogody, liczni goście zjechali z całej Polski, wyjątkowo w tym roku aż z 35 placówek.

Podczas spotkania tradycyjnie odbyły się przeróżne warsztaty rękodzielnicze m in. wikliniarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, tkactwo, poszukiwanie kwiatu paproci – podchody, zabawki z siana, wycinanka ludowa i wiele innych. Wszystkie zajęcia cieszyły się  dużą popularnością, również warsztaty mydlarskie, podczas których uczestnicy mogli wykreować pachnące mydełko o dowolnym  wyglądzie, kolorze i zapachu.

W trakcie części oficjalnej po uroczystym wręczeniu pamiątkowych dyplomów i upominków, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bramkach uświetnili imprezę zabawnym programem artystycznym, który  obrazował życie we współczesnej polskiej wsi.  Po programie uformowano tradycyjny korowód który z orkiestrą na czele udał się nad staw gdzie urocze dziewczęta płynąc łódką rzucały wianki na wodę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wracaj

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS" W BRAMKACH

Bramki ul. Północna 18
05-870 Błonie

tel.: 503-091-666 

      504-499-571

e-mail: wtzbramki@kswi.org.pl
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001